ART / Oil paintings / Oil painting 11922079
nr 1192 2079
Kåge Liefwendal
(1907-1982), Sverige
Kåge Liefwendal (1907-1982), Sweden. "Stånka och rotfrukter", still life, signed, 1978-1978. Oil on panel, 46x55 cm,
OIL PAINTING, "Stånka och rotfrukter", stilleben, signerad, 1978-1978. Olja på pannå, 46x55 cm
Kåge Liefwendal, Swedish, born 1907, dead 1982.
300
SEK 100
Monday July 2 2018
at 18:30:09
29/6 17:50:02